Büyüyememiş Küçükler

2011-12-16 11:07:00
Büyüyememiş Küçükler |  görsel 1

 

Hala büyüyememiş insanlar var. Sık sık "Küserim bak" diye konuşmaktan kendilerini alamıyorlar. Utanmasa "Benim babam senin babanı döver" diyecek ama muhtemelen babası Rahmet-i Rahman'a kavuştuğu veya artık bakıma muhtaç hale geldiği için bu tür vazifelerden emekli olması nedeniyle ona da başvuramıyor olabilir. O kadar haklıysan ve gururluysan gerçekten küsüp gitsene..Ne diye laf kalabalığı yapıyorsun.. Merak etme her ne kadar ümitsiz vakıa olsa da peşinden "Büyü de gel çocuk Büyü de gel.." cümlesini söyleyen birileri elbet bulunur.

Boyları postları yerinde adam ve kadınların çocukça tepkiler verdiklerini gördükçe küçük bir çocukken ufak bir yanlışımda "Ama sen ablasın. Sen artık büyüdün. Böyle şeyler yapmaman lazım. Bak abiye o yapıyor mu?" türündeki cümlelerle çok fena aldatıldığımıza kanaat getiriyorum. Abla ve abileri geçtim. Teyze ve amcalar ne cevizler kırıyor. Ne çamlar deviriyorlar öğrenmem için biraz büyümem kifayet etti.Çoğunun 50-60 senedir huy haline getirdiği çocukça davranışları en son 12-13 yaşındayken yapmış olduğumu hatırlayınca hayret etmemek imkansızlaşıyor.

İşe bakın ki nüfus kağıdından geçtim. Akıl ve ruh yaşıma uygun kimseler bulmakta güçlük çeker oldum. Nüfus kağıdını eskitmişlerin bir kısmı depresyona diğer kısmı da menapoza girince etrafa saçtıkları olumsuz elektiriğe kapılıp çarpılmamak için anladıkları dilden "Bana ne! bana ne! ben oynamıcam" deyip mızıkçılık çıkartmak istiyorum ama nedense bir türlü çocukken olduğu gibi yine onlardan sıra bana gelmiyor..

Uzun yaşamanın doğal kabul edildiği Kafkasya'ya yolculuğa çıkıp 70lik amcaların çocuk olarak kabul edildikleri için sohbet meclislerine alınmadığı 100lük dedelerin sohbetlerine konuk olmak istiyorum. Belki lütfeder beni meclislerine alırlarsa o dedelerle anlaşır mıyım ümitleniyorum. Tabi hala kulakları duyuyorsa.. Ne demişler? Çıkmamış candan ümit kesilmez..Hadi bana Eyvallah!

Zαнidє Bαşαк

50
0
0
Yorum Yaz